Zagrożenie dla psa w Twoim ogrodzie

Zagrożenie dla psa w Twoim ogrodzie

Pies to zwierzę które bez dwóch zdań uwielbia bawić się na świeżym powietrzu. Ale czy Twój ogród jest bezpieczny dla czworonożnych członków rodziny?
Słońce, świeże powietrze i miejsce do biegania sprawiają, że na zewnątrz jest fajne miejsce. Ale podczas gdy twój pies się bawi, musisz też pamiętać o niebezpieczeństwach, które mogą pojawić się w twoim ogrodzie. Od niektórych rodzajów kwiatów po ściółkę i nawozy używane do utrzymania zdrowego trawnika i ogrodu, ważne jest, aby wiedzieć, co jest bezpieczne, a co może być szkodliwe dla twoich zwierząt.

W pogotowiu dla zwierząt domowych często pojawiają się psy z powodu czegoś, co połknęły z trawnika lub ogrodu właściciela”, mówi weterynarz.

Chochoł kakaowy

Może być zaskakujące, gdy dowiesz się, że jednym z najczęstszych niebezpieczeństw ogrodowych dla psów jest w rzeczywistości aromatyczna odmiana ściółki. Ściółka kakaowa, znana z bogatego koloru czekoladowo-brązowego i korzyści odżywczych dla gleby, jest toksyczna dla psów. Zawiera skorupki ziaren kakaowca i różne chemikalia, które mogą przyprawić psa o chorobę po spożyciu, tak jakby zjadł za dużo cukierków czekoladowych.

Niestety czekoladowy aromat przemawia do wielu psów, przez co ściółka kakaowa stanowi ogromne zagrożenie w ogrodach rodzin domowych. Połknięcie ściółki kakaowej może prowadzić do:
-Podrażnienia żołądkowo-jelitowe
-Wymiotów
-Biegunka
-Szybkiego tętna
-Drżenia mięśni
-Słabości
-Drgawek
-Śmierci

Podczas gdy ściółka kakaowa może wyglądać atrakcyjnie, właściciele psów mogą wybrać bezpieczniejszą alternatywę, taką jak kamienie lub ściółka zrobiona z rozdrobnionej sosny, cedru lub kory sosny.

Nawozy handlowe i naturalne

Utrzymanie pięknego i zdrowego ogrodu może być ciężką pracą. Wiele osób korzysta więc nawozów, aby karmić swoje trawniki i ogrody. Chociaż mogą one zdziałać cuda dla twoich roślin, te nawozy mogą oznaczać kłopoty dla twojego szczenięcia.

Chociaż nawozy handlowe mogą dostarczać roślinom pożywienia, zawierają szkodliwe chemikalia, które są toksyczne dla psów. Twój pies może przypadkowo spożyć te chemikalia, gdy zostaną nim posypane trawniki lub rośliny po prostu biegając i bawiąc się na zewnątrz.

Współpraca: https://petportal.pl/