Skuteczna metoda na usunięcie resztek pokarmu.

Skuteczna metoda na usunięcie resztek pokarmu.

Irygatory do zębów, to powszechnie dostępne urządzenia, które pozwalają utrzymać dobry stan jamy ustnej, oraz poprawić kondycję dziąseł.
Urządzenie, wyposażone jest w zbiornik na wodę, wężyk, którym odprowadzana jest woda oraz standardowo włącznik, wyłącznik, regulator ciśnienia, rączka oraz kabel zasilający.
Irygatory dentystyczne przypominają elektryczną szczoteczkę do zębów, jednak zakończone są małym otworem przez który wydostaje się woda pod ciśnieniem.

Jak działają irygatory do zębów?

Głównym zadaniem irygatorów jest dokładne oczyszczenie miejsc, trudno dostępnych, w tym szczelin pomiędzy zębami czy miejsca w zdłóż linii dziąseł, z zebranych tam resztek jedzenia.
Irygatory dentystyczne, usuwają również z płytki zębowej powłokę bakteryjną, uniemożliwiając rozwój chorobą, w tym próchnicy w jamie ustnej.
Urządzenie wypuszcza wodę pod ciśnieniem, której zadaniem jest oczyścić buzie.
Przed włączeniem urządzenia, należy ustawić odpowiednią moc, uzupełnić zbiornik płynem i przyłożyć urządzenie do dziąsła.

Jak myć zęby, aby mieć pewność, że nie pozostaną na nich żadne resztki pokarmu?

Zaleca się, aby zęby myć od zębów znajdujących się z tyłu szczęki. Taka czynność pozwala oczyścić dziąsła oraz zęby nie pomijając żadnego z zębów. Dodatkowo, unikniemy przemieszczaniu się resztek w głąb jamy ustnej, co przyczyniło by się do trudniejszego wypluwania zgromadzonej wody.

Czy irygatory dentystyczne służą tylko do mycia jamy ustnej? Jakie jest ich inne zastosowanie?

Nie. Mimo, że jest to główne zadanie irygatora, służy on również do masowania dziąseł. Taka czynność, poprawia elastyczność dziąseł. Dzięki stosowaniu irygatora dziąsła są mniej podatne na urazy, w tym pęknięcia, które mogą przydarzyć się przy szczotkowaniu zębów.
Dodatkowo poprawiają ich ukrwienie.
Irygatory dentystyczne czyszczą również policzki czy język, usuwając z niego resztki jedzenia i zgromadzone bakterie.
Dzięki wymiennym końcówką, możemy umyć cała jamę ustną, w tym szczeliny zębowe, język, policzki czy miejsca poddziąsłowe, w dodatku wszystko jednym, prostym w obsłudze urządzeniem.
Istotną informacją jest również to, ze z irygatora skorzystać może cała rodzina. Umożliwiają to wymienne końcówki.
Jeśli chcesz mieć pewność, że jama ustana jest umyta prawidłowo i, nie pozostały w niej żadne resztki jedzenia, koniecznie zaopatrz się w irygator do zębów i ciesz się pięknymi oraz zdrowymi zębami.
To świetny pomysł dla dzieci, które nie zawsze myją zęby dokładne. Taki sposób pozwoli na zachowanie czystości w każdej buzi.