Przyszłość zakupów

Przyszłość zakupów

W dzisiejszych czasach do wyboru mamy dużo przeróżnych metod płatniczych. Oprócz tradycyjnej płatności gotówkowej do wyboru jest cały szereg metod płacenia bez użycia monet i banknotów. Są to między innymi karty płatnicze i kredytowe, blik, czy płacenie za pomocą telefonu. Opcji zastępujących gotówkę jest naprawdę sporo i z czasem pojawiają się coraz nowsze.

Stacjonarnie czy online?

Coraz popularniejsze staje się kupowanie online i transakcje bezgotówkowe. Oczywiście sklepy stacjonarne nadal dobrze prosperują i jak na razie nic nie zapowiada gwałtownej zmiany. Jednak być może w nie tak bardzo odległej przyszłości czeka nas całkowita eliminacja gotówki i rezygnacja ze sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Czy to oznacza, że drukarki fiskalne, czy terminale płatnicze mogą stać się niebawem urządzeniami nieaktualnymi i niepotrzebnymi? Zdaje się, że chyba jednak nieprędko.

Obecnie nadal wielu ludzi preferuje zakupy stacjonarne i płatności gotówkowe. Pomimo sukcesywnego wzrastania aktywności konsumentów w sieci, popyt na tradycyjną formę zakupów nie zanika. Innym powodem takiego stanu rzeczy, który prawdopodobnie jeszcze przez długi czas będzie miał rację bytu, jest fakt, że sklepy stacjonarne to także miejsca pracy, na które również jest ciągle duże zapotrzebowanie. Można zatem zauważyć, że tradycyjna forma zakupów ma na ten moment dużo więcej argumentów za, niż przeciw. Przyszłość może jednak przynieść nowe rozwiania.