Naturalne herbatki na odchudzanie.

Naturalne herbatki na odchudzanie.

Zostało udowodnione w licznych badaniach, że herbata posiada właściwości, które wspomagają proces odchudzania. Wspomaga metabolizm, jest w stanie nieco oszukać głód, a także dodaje energii podczas codziennych aktywności. Wobec tego, które herbaty zasługują na szczególną uwagę, jeśli jesteś na diecie?

Zielona herbata – wspomaga odchudzanie, zapobiegając odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Oprócz tego sprzyja stabilizacji masy ciała tuż po zakończeniu kuracji odchudzającej. Zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze, a także zawiera kofeinę, która wspomaga odchudzanie.
Czerwona herbata – czerwona herbata pomaga w walce z otyłością, poprzez przyśpieszenie procesów metabolicznych. Czerwona herbata pita po każdym posiłku blokuje wchłanianie się tłuszczu do organizmu. Istnieją badania potwierdzające, iż regularne picie czerwonej herbaty pozwala na zrzucenie ok. 6kg w ciągu miesiąca. Picie czerwonej herbaty zaleca się zwłaszcza po ciężkostrawnym posiłku.
Herbata biała – przede wszystkim zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych. Jest równocześnie najbogatszym źródłem przeciwutleniaczy ze wszystkich herbat. Dodatkowo jest też najmniej przetworzona.
Herbata miętowa – przyczynia się do utraty wagi skutecznie hamując apetyt. Dodatkowo oprócz tego, iż wspomaga proces trawienia, herbata miętowa działa odświeżająco. Mięta pomaga również przy zaparciach oraz może przynieść ulgę osobom zmagającym się z zespołem jelita drażliwego.
Jeżeli wspomagasz swoje odchudzanie stosując różnego rodzaju suplementy diety witaminy dobrym pomysłem będzie uzupełnienie diety o którąś z herbat. Nie tylko są one naturalne, ale również świetnie smakują i łatwo się je przygotowuje.