Moje IP.

Moje IP.

Wielu ludzi ciekawych swojego adresu IP, wpisuje w przeglądarce frazę pokaż moje IP. Czy ta forma sprawdzania swojego adresu IP jest poprawna?
No cóż, właściwie jest ona jak najbardziej prawidłowa. W naszej wyszukiwarce pokaże się bowiem niewiarygodnie długa lista stron, które bez problemu pokażą nam nasze IP, mało tego – pokażą nam także naszą lokalizację.

Adres IP jest rzeczą jawną, do naszego identyfikatora sieciowego ma dostęp każda witryna jaką odwiedzamy, a ukrycie go nie należy do rzeczy łatwych. Nie mamy się jednak czego obawiać – to, że nasz adres IP jest jawny i ma o nim wiedzę każda odwiedzona przez nas strona internetowa nie jest czymś złym. Urządzenia w sieci potrzebują identyfikatorów – nasz adres IP jest można rzec naszym imieniem w prawdziwym życiu – to najprostrze porównanie przedstawiające to, jak bardzo coś takiego jak adres IP jest potrzebny w sieci.

Posiadanie swojego identyfikatora jest niezbędne dla urządzeń korzystających z sieci, każda witryna zapamiętuje kolejne adresy IP i dzięki temu jest w stanie wymieniać się danymi tylko i wyłącznie z konkretnymi urządzeniami.