LG G4

LG G4

Świeży model koreańskiego giganta, charakteryzujący się bardzo ciekawym, modernistycznym designem i odznaczający się niezwykle wąskimi ramkami, które obejmują ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 2560×1440 px. Pod swoją obudową, LG G4 kryje doprawdy potężny “silnik” w postaci jednego z bezapelacyjnie najwydajniejszych aktualnie procesorów mobilnych, noszącego nazwę Qualcomm Snapdragon 808. Te parametry, w zestawie z imponującymi trzema gigabajtami pamięci operacyjnej (RAM), czynią z LG G4 członka absolutnej czołówki wśród smartfonów dostępnych obecnie na światowym rynku. Wybitność i nietuzinkowość smartfona dopinają kamery; LG G4 wyposażony jest w dwie, przy czym główna umożliwia rejestrowanie filmów wideo w jakości 4K UHD, co zdecydowanie nie należy do standardu.

LG G4 oferuje w takim razie prawdziwie imponującą wydajność procesora i współgrającą z nią, pokaźną ilość pamięci RAM, lecz poza tym udostępnia również łączność NFC i LTE, a także połączenie Wi-Fi w najnowocześniejszym standardzie typu “ac”. Ponadto, pamięć masowa tego urządzenia mobilnego wynosi aż 32 GB, natomiast aparat umieszczony w tylnej części smartfona liczy sobie 16 megapikseli. Koreański producent najwyraźniej postanowił wprawić klientów w osłupienie, wypuszczając na rynek urządzenie mobilne, które idealnie łączy w sobie dążenie do ideału elegancji oraz praktyczność i sprawność.

Wszystkie najważniejsze atuty LG G4 pozwalają zakwalifikować go z pewnością do najwyższej klasy smartfonów, przy czym funkcje fotograficzne stanowią jego niewątpliwy walor numer jeden. Stanowi zatem wspaniałą gratkę dla tych wszystkich spośród nas, którzy mogą nazwać się miłośnikami zdjęć. Dla takich koneserów, pozytywnym zaskoczeniem może być fakt, że LG G4 nie oferuje jedynie opcji automatycznej ekspozycji, ale również możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW. Fotografie wykonane z pomocą LG G4 są niesamowicie przyjemne dla zmysłu wzroku, choć gdyby sprowadzić ten model jedynie do tych zalet, bylibyśmy w olbrzymim błędzie.