Kosztorys budowlany malowania pokoju

Kosztorys budowlany malowania pokoju

Wiele osób zastanawia się ile tak naprawdę będzie kosztował planowany remont. Z doświadczenia wiemy oczywiście, że wyceny robione na podstawie pieniężnych oględzin zwykłe nie są zbyt wiarygodne i koniec końców prace okazują się znacznie droższe niż cena wskazana na samym początku. Z tego też powodu znacznie lepiej jest wykonywać kosztorys budowlany. Niestety nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak ważny i pomocny jest taki dokument. Możemy to zaprezentować na podstawie tak prostych prac remontowych jak malowanie ścian.

Jakie informacje są ważne w czasie robienia kosztorysu?

Nawet w przypadku tak pracy jak malowanie warto przygotować kosztorys . Dlaczego? Żeby dokładnie przygotować listę prac i kosztów z nimi związanych należy dowiedzieć się w jakim stanie są ściany przygotowywane do remontu. Przede wszystkim warto zadać pytanie jaką farba ściany były malowane wcześniej. Od tego w końcu zależy zakup nowej farby. Warto także sprawdzić, czy ścian nie trzeba skrobnąć z poprzednich powłok A także czy nie wymagają załamania dziur czy pęknięć. W trakcie zarówno przygotowywania wyceny jak i kosztorysu będzie nam potrzebna informacja o całkowitej powierzchni ścian i sufitów do malowania.
Na kształt kosztorysu ma wpływ także informacja czy malowane ściany mają kształt regularny, czy w jakiś sposób odbiegają od normy. Równie ważna informacja jest to, czy pokój przeznaczony do remontu jest pusþ, czy może trzeba będzie zabezpieczyć meble, które w nim stoją. Koszty mogą ulec zmianie także, jeżeli będziemy chcieli pomalować ściany na różne kolory. Ostatnim aspektem tworzenia kosztorysu budowlanego do malowania pokoju jest oczywiście wybór farby (silikonowe czy może z mieszalnika) A także wykończenie (mat czy też coraz mocniejszy brokat).
Oczywiście osobnym kosztem jest koszt usługi malowania pokoju przez fachowca oraz zakupy materiałów.
Jak widać przygotowanie kosztorysu budowlanego nawet dla tak prostego remontu jak malowanie ścian może się okazać skomplikowanym i wieloetapowym zadaniem, ale właśnie w ten sposób uda nam się jak najdokładniej określić przyszłe koszty remontu.