Jak wygląda inteligentny dom?

Jak wygląda inteligentny dom?

W ostatnich latach dom inteligentny cieszy się bardzo dużą popularnością. Poziom życia podnosi się, a ludzie oczekują coraz więcej od siebie oraz innych. Większość zgodnie twierdzi, że każdy nowoczesny dom musi być inteligentny technologicznie. Tego typu domy opierają się na wygodzie, bezpieczeństwie oraz oszczędnościach. Kluczową rolę odgrywa sterowanie bramą oraz urządzenia automatyki domowej. Jeśli posiadasz inteligentny dom to możesz wyjechać na urlop bez potrzeby martwienia się o domostwo.

Jak działa SmartHome?

Nowoczesne urządzenia perfekcyjnie chronią wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. Liczne czujniki złączone z kamerą IP dbają o bezpieczeństwo domowników. Jeśli w mieszkaniu znajdzie się ktoś, kto nie powinien tam akurat być, to czujnik z pewnością go wykryje. Nagranie powinno uwiecznić intruza, oczywiście pod warunkiem, że czujnik jest właściwie połączony. Potem wysyłany jest e-mail z filmem od momentu, w którym ruch został zapisany. Nie bez znaczenia są też kamery do monitoringu, które nagrywają wideo przez całą dobę i to siedem dni w tygodniu. Wystarczy sprawny dostęp do internetu, żeby wszystko oglądać z dowolnego miejsca na Ziemi. Czujniki pilnują przez cały czas gospodarstwa domowego, więc są jak oczy i uszy. Nie można jednak zapomnieć o czujnikach czadu, dymu oraz gazu. Jeśli awaria w mieszkaniu dotyczy instalacji to tylko natychmiastowy alarm może zapobiec większej tragedii. Prawdopodobnie najważniejszym elementem wyposażenia nowoczesnego domu są czujniki, ponieważ nie zobaczysz ulatniającego się gazu i czadu. Tak samo osoby, które będą przebywać w innych pokojach nie dostrzegą dymu. Czujnik dymu może sam włączyć syrenę alarmową i zamknąć zawór gazu, ponieważ jest połączony z centralką i resztą komponentów. W ten sposób można skutecznie uniknąć najważniejszych skutków pożaru.

Mnogość czujników

Warto jeszcze wspomnieć o czujniku zalania, który też może ograniczyć szkody. Jego zadaniem jest zamknięcie głównego zaworu wody, żeby ta nie wypłynęła na posadzkę. Sterowanie oświetleniem w domu może zaskoczyć nawet bardzo wymagających klientów. Nie trzeba się obawiać burzy, jeśli przebywa się w inteligentnym domu. Więcej o inteligentnych domach można przeczytać na specjalistycznych forach tematycznych. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możliwe jest korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, o których nasi przodkowie mogli pomarzyć. Gniazdka elektryczne pozwalają wyłączyć urządzenie przy pomocy aplikacji pobranej na smartfona. Wszystko można zrobić zdalnie, więc nie ma konieczności wracania do domu.