Irygator, doskonałym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji jamy ustnej.

Irygator, doskonałym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji jamy ustnej.

Dokładne czyszczenie Jamy ustnej, jest bardzo ważne. Aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami, musimy zadbać o ich właściwe mycie i skuteczne oczyszczanie jamy ustnej ze zgromadzonych się w niej resztek jedzenia oraz bakterii, które przyczyniają się do rozwoju chorób.
Na rynku istnieje wiele przydatnych urządzeń, które pozwolą utrzymać uzębienie oraz dziąsła w bardzo dobrym stanie.
Jednym z nich jest Irygator philips.

Co to są irygatory dentystyczne? Podział i działanie irygatorów.

Irygatory philips airfloss to urządzenia, które za pomocą wody pod ciśnieniem dokładnie usuwają zanieczyszczenia zgromadzone w jamie ustnej.
Dzielą się na urządzenia stacjonarne oraz bezprzewodowe, które posiadają wbudowany akumulator.
Oba urządzenia działają jednak samo.
Posiadają pojemnik na płyn, wymienne końcówki oraz wężyk, którym wydostaje się płyn do jamy ustnej.

Jak myć zęby przy użyciu irygatora philips airfloss?

Przed rozpoczęciem mycia, należy uzupełnić zbiornik na płyn. Następnie ustawić odpowiednie ciśnienie, pod którym płyn będzie czyścić jamę ustną.
Po przygotowaniu urządzenia, główkę irygatora należy zbliżyć do zębów, znajdujących się z tyłu szczęki oraz włączyć urządzenie. Irygator philips należy powoli przesuwać do przodu, zatrzymując się na chwilę przy szczelinach między zębami, aby dokładnie oczyścić je z zebranych resztek pożywienia.
Dzięki różnym końcówką, irygatorem możemy umyć nie tylko zęby, ale również dziąsła, policzki, podniebienie oraz język, co z pewnością pozwoli na dokładne oczyszczenie jamy ustnej.

Dlaczego warto zakupić irygator philips? Co wyróżnia go na tle innych urządzeń?

Urządzenie pozwala na dokładne mycie zębów, nawet w miejscach trudno dostępnych, bez używania nici dentystycznych, co jest bardziej komfortowe, a samo czyszczenie zębów jest przyjemne, zwłaszcza dla dzieci, które nie zawsze myją zęby dokładnie.
Pomaga utrzymać dziąsła w dobrej kondycji. Masaż strumieniem wody, poprawia elastyczność dziąseł oraz przywraca dobre krążenie krwi, co ma wpływ na stan uzębienia.
Nadaje się do użytku codziennego, również przez osoby które mają różnego rodzaju implanty, mostki lub aparat, umożliwiając swobodne oczyszczenie ich z gromadzącego się pokarmu i bakterii, wywołujących stany zapalne czy rozwój chorób.
Uniemożliwia psucie się zębów, ale również nie przyczynia się do powstawania przebarwień na płytce zębowej, co daje efekt zdrowych i ładnych zębów.
Dzięki tylu zaletom, coraz więcej osób zaufało irygatorom philips i zdecydowało się używać go na co dzień.