Gra Diablo III

Gra Diablo III

W grze Diablo III gracze mają do wyboru grać jako jedna z siedmiu klas postaci – Barbarzyńca, Krzyżowiec, Łowca Demonów, Mnich, Nekromanta, Witch Doctor lub Wizard – i mają za zadanie pokonać Lorda Terroru – Diablo (podobnie jak w poprzednich grach z tej serii).

Podobnie jak w Diablo i Diablo II, jakość i atrybuty wyposażenia są losowe. Oprócz podstawowych statystyk (takich jak obrażenia i prędkość ataku dla broni lub punktów zbroi w pancerzu) przedmioty wyższej jakości mają dodatkowe właściwości, takie jak dodatkowe obrażenia, bonusy atrybutów, bonusy do szansy na trafienie krytyczne lub gniazda, które pozwalają ulepszać przedmioty i dostosowane przez dodanie klejnotów dla różnych bonusów statystycznych. Przedmioty o jakości magicznej mają do trzech losowych właściwości, przedmioty o rzadkiej jakości do sześciu, a przedmioty o legendarnej jakości mają zwykle do ośmiu o różnym stopniu losowości. Przedmioty z zestawu są podtypem legendarnych przedmiotów, które zapewniają dodatkowe, skumulowane bonusy, jeśli jednocześnie wyposażonych jest wiele przedmiotów z tego samego zestawu.

Silnik gry Diablo III (gra na konsole Playstation 4 do kupienia tutaj: https://exgames.pl/towar/view/332/diablo-iii%3A-ethernal-collection-ang) wykorzystuje niestandardową, wewnętrzną fizykę Blizzarda i oferuje zniszczalne środowiska z efektem obrażeń w grze. Twórcy starali się, aby gra działała na szerokiej gamie systemów, nie wymagając DirectX 10. Diablo III używa niestandardowego silnika gry 3D, aby przedstawić graczowi widok z góry, w nieco podobny sposób do widoku izometrycznego używanego w poprzednich grach z tej serii. Wrogowie wykorzystują również środowisko 3D, na przykład poprzez czołganie się od strony ściany – od dołu do obszaru walki.

Ulepszony system zadań, generator losowego poziomu oraz generator losowych spotkań są używane w celu zapewnienia różnych wrażeń podczas rozgrywki.

Gra ustanowiła nowy rekord w najszybciej sprzedającej się grze na PC, gdzie sprzedano ponad 3,5 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery i stała się najlepiej sprzedającą się grą na PC w 2012 roku, sprzedając ponad 12 milionów egzemplarzy. W sierpniu 2015 r. Liczba sprzedaży wzrosła do ponad 30 milionów.

Więcej znanych gier akcji znajdziesz w sklepie Exgames https://exgames.pl/gry-akcji