Gdzie naprawić swojego iPhone’a?

Gdzie naprawić swojego iPhone’a?

Wpadki się zdarzają, każdy dumny właściciel Apple Iphone’a przynajmniej raz przestraszył się, gdy jego telefon spadł na ziemię. Na szczęście większość tych przypadków rozchodzi się po kościach m.in. dlatego, że mamy dodatkowe zabezpieczenia w postaci naklejanych szkieł na ekran czy też opakowań osłaniających. Co zrobić gdy nie będziemy mieli tyle szczęścia i uszkodzimy telefon?

Uszkodzony ekran

Gdy już spotka nas to nieszczęście i ekran naszego telefonu podda się deformacji lub przestanie nadawać się do użytku warto oddać go naprawy, by nie wydawać pieniędzy na nowe urządzenie i zapłacić tylko część kwoty jaką musielibyśmy wydać na nowy telefon Apple. W skrajnych przypadkach naprawa może się nie opłacać i wtedy ekonomiczniej będzie wymienić telefon na nowy np. w przypadku gdy mamy starszą wersję Iphone’a, a ekran uszkodzimy na tyle mocno, że nie będzie się nam opłacać wymieniać go za równowartość naszego telefonu. Gdzie oddać telefon by mieć pewność i gwarancję skutecznej naprawy? Tutaj mamy różne możliwości m.in. autoryzowane serwisy firmy Apple oraz nieautoryzowane, które też działają i często bywają znacznie tańsze w naprawie, ale o nich będzie w dalszej części artykułu. Jeśli chodzi o autoryzowane serwisy Iphone’ów to możemy dostarczyć go osobiście do punktu naprawy lub też wysłać. Klikając w link https://locate.apple.com/pl namierzymy najbliższy dla nas serwis. Zaletą tego typu serwisów to przeszkolenie personelu przez firmę Apple i gwaracja naprawy, natomiast wadą w stosunku do nieautoryzowanej konkurencji jest na pewno cena, która może być półtora razy wyższa od innych serwisów za te same usługi. Wymiana szybki w Apple iPhone zależnie od modelu telefonu w autoryzowanym serwisie to koszt około 1200zł za nowsze modele, natomiast w popularnych I-klinikach to od 550-1000 zł. Jeśli nie jesteśmy przygotowani na wydatek jaki szykuję nam oficjalny serwis to gorąco polecam zastanowić się nad jedną z klinik telefonicznych. W takich klinikach wymiana baterii w iPhone także jest możliwa.

Dobry nieautoryzowany serwis Apple

Jak działa dobry nieautoryzowany serwis Apple? Dobry nieautoryzowany serwis z pewnością da gwarancję na naprawę twojego urządzenia, bieżące informacje na temat zlecenia naprawy, czas w jakim uporają się z usterkami oraz cennik dzięki czemu będziesz w stanie oszacować sobie koszty naprawy jeszcze przed wysłaniem swojego urządzenia do takiej firmy. Uważam, że jest to świetny pomysł dla każdego, kto nie lubi przepłacać za usługi. Poziom jakości usług u czołowych I-klinik jest porównywalny z oficjalnymi serwisami, jednak pieniądze jakie zainwestujemy w naprawę będą o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent mniejsze w stosunku do serwisów autoryzowanych.