Droga do miłości

Droga do miłości

Ślub to najczęściej bardzo długo planowane i wyczekiwane przez parę młodą oraz dużą część jej otoczenia z ogromną ekscytacją. W natłoku różnych obowiązków, którymi przeszły mąż i żona muszą się zająć łatwo zapomnieć o niektórych sprawach do załatwienia. Zwłaszcza jeśli nie są one dla nowożeńców rzeczami najwyższej wagi, nie wiążą się z realizacją ich marzeń.

Oto lista kilku podstawowych spraw, które należy załatwić przed wypowiedzeniem sakramentalnego,,tak”:

1. Auto do ślubu lub inny środek transportu

Jeśli przyszli małżonkowie są całkowicie zieloni w temacie motoryzacji, a samochody nie znajdują się wysoko na liście ich zainteresowań oraz priorytetów, mogą oni zostawić rezerwację swojego środka transportu na ostatnią chwilę. Nie jest to dobre posunięcie, ponieważ nawet jeśli nie bardzo zależy komuś na konkretnym modelu samochodu, może się okazać, że miesiącach weselnego szczytu zabraknie czegokolwiek, co choć w małym stopniu spełni nasze oczekiwania. Dlatego należy pomyśleć, o tym troszeczkę wcześniej, zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami oraz ostatecznie coś zarezerwować. Dodatkową zaletą działania w kierunku znalezienia odpowiedniego auta odrobinkę wcześniej jest też fakt, że dostaniemy tym samym więcej czasu na znalezienie czegoś do dekoracji środka transportu. A przecież jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, gdy ozdoby muszą nawiązywać do określonego stylu, w którym organizowana jest cała impreza i mogą być ciężkie do zdobycia lub należy je zamawiać z dużym wyprzedzeniem, ponieważ są sprowadzane z zagranicy.
Jeśli ktoś jednak woli inne, mniej typowe rozwiązania również czas bywa zbawienny. Chętnych na dojazd do kościoła bryczką, czy też klimatycznym autobusem z pewnością nie brakuje. Generalnie zgodnie z zasadą im bardziej wyjątkowe jest rozwiązanie, tym więcej znajdzie się chętnych, aby z niego skorzystać. Każda para przecież chce, aby uroczystość ich zaślubin była wyjątkowa, dokładnie tak jak oni sami i ich miłość.

2. Dekoracje kościoła

O dekoracjach sali raczej się pamięta. Ale one to nie wszystko warto też zadbać o miejsce przeprowadzenia samej ceremonii, czy w zależności od tego, czy ślub jest kościelny, czy cywilny kościoła lub urzędu. Z resztą przecież ilość zdjęć z tego miejsca będzie podobna do tej z samego wesela. Warto więc zadbać o to, aby mieć z tego wydarzenia estetyczne pamiątki.

3. Atrakcje

Wiele par przyszłych małżonków ogranicza się do zamówienia do siebie zespołu, jednak znajdą się i tacy, którzy pragną urozmaicić zabawę różnego rodzaju atrakcjami- niekoniecznie w postaci tradycyjnych gier weselnych typ quiz przedmałżeński, konkursy o północy i tym podobne). Fotobudki, animacje dla dzieci, kabarety i krótkie występy stand-upowe wymagają wcześniejszego zarezerwowania terminu zwłaszcza w miesiącach letnich i wiosennych, kiedy odbywa się wiele uroczystości ślubnych.

Nie dajmy się jednak zwariować natłokowi obowiązków. Nic się nie stanie jak coś nie wyjdzie idealnie.
Najważniejsza w tym wszystkim jest przecież MIŁOŚĆ.