Czy iphone to dobry wybór?

Czy iphone to dobry wybór?

Na świecie istnieją dwie grupy ludzi którzy posiadają telefon komórkowy – dziś już powszechnie nazywany smartfonem – są ludzie posiadający telefon z oprogramowaniem androida a po drugiej stronie pola walki znajdują się ci z oprogramowaniem od firmy Apple. Opinie na temat tych marek są podzielone.

Dlaczego wybrać androida

Telefon z oprogramowaniem androida – jest to oprogramowanie przygotowane przez popularną firmę google – często jest wybierany głównie z powodu niższych kosztów związanych z jego zakupem a także z późniejszą konserwacją czy też możliwością rozbudowania o dodatki. Telefony wyposażone w oprogramowanie od firmy google są prawdopodobnie najczęściej spotykane wśród ludzi korzystających ze smartfonów. Oprogramowanie to w niczym nie odbiega standardom wyznaczonym przez iphone ‘a a przy tym cena takiego telefonu jest często niemal dwukrotnie niższa od konkurencji. W wielu przypadkach to właśnie cena będzie odgrywała tu kluczową sprawę w wyborze.

Dlaczego wybrać telefon Apple’a

Firmy Apple nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Jej założyciel – Steve Jobs – uczynił coś co dla wielu wydawało się niemożliwe. Rozpoczął rewolucję komputerów osobistych sprawiając, że dziś niemal każdy z nas posiada w domu co najmniej jeden komputer a często w wielu przypadkach jest również i tak, że na jedno gospodarstwo domowe przypada ich dwa lub więcej. Steve Jobs nie poprzestał na wprowadzeniu komputerów na powierzchnię. Jednym z jego kolejnych wynalazków był smartfon – pierwszy telefon bez klawiatury wyposażonej w przyciski. To była rewolucja. Nikt nie wierzył, że ktokolwiek będzie chciał dotykać palcem po swoim ekranie a jednocześnie brudził go i utrudniał sobie możliwość dostrzegania szczegółów w obrazie. Jednak to Steve Jobs miał rację a wszyscy inni się mylili. To między innymi ten duch buntownika sprawia, że ludzie kochają tą markę. iphone jest czymś więcej niż zwykłym smartfonem. Stał się on biżuterią – eleganckim designerskim dodatkiem do stroju, reprezentującym wartości wyznawane przez jego właściciela.

Co wybrać?

Jak można zauważyć opinie są bardzo podzielone. Użytkownicy androida największą uwagę zwracają na cenę a użytkownicy telefonów firmy Apple szczycą się wartościami przedstawianymi przez tą właśnie markę – dla nich telefon jest formą wyrażania siebie. Decyzję o tym co wybrać musimy podjąć sami – chcemy mieć urządzenie do dzwonienia czy też modny dodatek oraz ozdoba w jednym? To my sami powinniśmy zdecydować o funkcji jaką będzie spełniać smartfon w naszym życiu.