Czy chiński telefon się sprawdzi?

Czy chiński telefon się sprawdzi?

Kiedyś to musiało nastąpić. Zmiana telefonu komórkowego – czy też smartfona – to zawsze trudny czas. Kiedy na rynku znajduje się nieskończona ilość podobnych do siebie modeli – często różniących się tylko nazwą i logiem – decyzja o tym co wybrać nie należy do najłatwiejszych. Nadmiar w kwestii wyboru zazwyczaj przytłacza.

Znów jakiś chiński telefon?

Xiaomi redmi note 7 to wcale nie jest “jakiś tam” zwykły telefon. Podstawową zaletą jest jego niska cena, bardzo dobra i wytrzymała bateria, przestrzenny wyświetlacz Full HD zakończony niezwykle chudymi ramkami i zadziwiająco dobre oba aparaty. Podzespoły, w które został wyposażony pozwalają nam na korzystanie z wymagających gier czy też aplikacji. Telefon działa szybko a do tego jest atrakcyjny – jego obudowa to matowo-szklana struktura mieniąca się w słońcu. Opinie na temat chińskich telefonów często są zadziwiająco pozytywne.

Czy ma jakieś wady?

Nie ma co się łudzić, nic i nikt na tym świecie nie jest idealny. A to dlatego, że pewne cechy, które ceni jedna osoba inna uważa je za wadu lub w ogóle nie przykłada do nich uwagi. Może nawet dość do sytuacji, że osoba ceniąca świetną jakość obrazu jest w stanie zaakceptować krótszy czas działania telefonu na jednym ładowaniu- tak jak to miało miejsce w przypadku LG G3 ale inne osoby – ceniące ponad wszystko możliwość korzystania z telefonu, bez ładowania, przez cały dzień nie będą zwracały aż takiej uwagi na detale w oglądanym filmie – krótko mówiąc będą w stanie zaakceptować niedoskonałości.

Do wad xiaomi redmi note 7 zdecydowania można zaliczyć brak łączności NFC. Ta przydaje się dziś między innymi podczas płatności zbliżeniowych telefonem. Stąd jeśli potrzebna jest nam taka możliwość – być może nie zawsze nosimy ze sobą portfel czy też kartę płatniczą – ten telefon może nas lekko rozczarować. Ale jeśli nigdy nie dokonywaliśmy płatności telefonem i w najbliższej przyszłości nie jest to nam potrzebne wada ta nie ma dla nas znaczenia.

A jakie zalety

Zdecydowanie – zalet w tym telefonie znajdziemy więcej niż wad. Opinie użytkowników mówią same za siebie. Czas działania na jednym ładowaniu jest więcej niż zadowalający, do tego smartfon wyposażony jest w duży i jasny wyświetlacz Full HD+ oraz jakość zdjęć z aparatu tylnego – w tej cenie to naprawdę dobry wybór. Dlatego właśnie jeśli liczą się dla nas te cechy – a do tego chcemy dokonać zakupu w atrakcyjnej cenie warto poważnie zastanowić się nad chińskim rozwiązaniem. Kraj jego pochodzenia wcale nie oznacza utraty na jakości zastosowanych rozwiązań. Największą przewagą tego producenta jest zdecydowanie dostęp do taniej siły roboczej a to umożliwia mu zaoferowanie dużo niższej ceny niż konkurencja.