Boliwia – co warto zobaczyć?

Boliwia – co warto zobaczyć?

Boliwia to państwo w Ameryce Południowej, które słynie z niesamowitych krajobrazów. Na jego terenie znajduje się wiele atrakcji turystyczne, a zdecydowana większość z nich to prawdziwe cuda natury. Przedstawiamy 3 niezwykłe miejsca w Boliwii, które warto zobaczyć!

1. Droga Śmierci

Droga Śmierci w Boliwii cieszy się wyjątkowo złą sławą – rocznie dochodzi tu do ponad 300 wypadków. Nie zniechęca to jednak śmiałków, którzy pragną przebyć drogę – lub choćby jej fragment, bo cała trasa ma długość 64 kilometrów. Pokonanie wijącej się, krętej drogi tuż przy urwisko zapewni nie tylko wyrzut adrenaliny, ale również niesamowite widoki.

2. Tiahuanaco

Tiahuanaco to ruiny miasta, którego początki datuje się na VI wiek p.n.e. Kompleks starożytnych budowli obejmuje obszar trzech kilometrów kwadratowych. W tym niezwykłym ośrodku kultury andyjskiej najwyższa budowla – świątynia Akapana – osiąga wysokość piętnastu metrów. Jest to rodzaj platformy z bramą oraz wizerunkiem Wikaroczy, czyli najważniejszego boga ajmarskiego.

3. Laguna Colorada

Na obszarze Boliwii znajduje się kilka jezior, które słyną z niesamowitych barw wody. Najpopularniejszym z nim jest Laguna Colorada, bordowe jezioro, które swój kolor zyskało dzięki barwie osadów oraz występujących w nim glonów. Laguna Colorada zajmuje obszar ponad sześćdziesięciu kilometrów kwadratowych, a na całym jego obszarze występują białe wysepki z boraksu. Łatwo zaobserwować tutaj również flamingi – całe stada tych różowych ptaków przesiadują w pobliżu bordowych wód jeziora.

Boliwia ma znacznie więcej do zaoferowania podróżnikom. To górzysty kraj, w którym nie brakuje szczytów do zdobycia oraz miejsc, których widok zapiera dech w piersiach. Na terenie kraju znajduje się najsłynniejsza pustynia solna – Salar de Uyuni – oraz jeden z najsłynniejszych parków narodowych obejmujący duży odcinek lasów deszczowych. Znajdziemy tu również niezwykłe miejscowości górskie oraz niewielkie miasteczka, które słyną z doskonałej kuchni oraz pięknych zabytków kultury boliwijskiej.