Apple Iphone X

Apple Iphone X

Iphone X to niedawno zaprezentowany na konferencji Apple KeyNote smartphone, który był zdecydowanie najgłośniejszą premierą ostatnich miesięcy. Zdecydowanie zdeklasował swój siostrzany telefon, zaprezentowany na tej samej konferencji – Iphone 8. Firma Apple postanowiła na dziesięciolecie istnienia swojego rewolucyjnego telefonu wyprodukować coś specjalnego. Iphone X nie jest bowiem zwykłym Iphonem, a otwarcie promowany jest jako produkt Premium. Nazywany jest rewolucyjnym i istotnie posiada kilka cech, które stawiają go wyżej niż poprzedników, ale i konkurentów.

Chociaż bezramkowa bryła nie jest czymś rewolucyjnym na skalę smartphonów, to jednak wśród produktów marki Apple Iphone X jest jedynym telefonem posiadającym tę cechę. Telefon jako pierwszy jest też pozbawiony jakiegokolwiek przycisku home. Oznacza to siłą rzeczy rezygnację z tak bardzo przydatnej użytkownikom funkcji TouchID. Brak tej funkcji nie skazuje jednak użytkowników na wpisywanie kodu za każdym razem, kiedy chcą odblokować swoje urządzenie z nadgryzionym jabłkiem. Zamiast tego Iphone X oferuje funkcję rozpoznawania twarzy, za pomocą której nastąpi odblokowanie urządzenia.

Iphone X doskonale jest przystosowany do nowego systemu – iOS 11. Twórcy zapewniają, że brak przycisku home w żaden sposób nie ograniczy korzystania z aplikacji, a sam rozmiar i kształt wyświetlacza nie sprawi, że aplikacje będą przycięte. To dosyć poważne obietnice i każdy przyszły użytkownik z pewnością trzyma za słowo firmę z Cupertino. Telefon kosztuje jednak na tyle, że należy się spodziewać najwyższej jakości. Abstrahując od ceny, Apple nie miało w swojej ofercie takiego typu telefonu – klęska Iphone X sprawi firmie poważne kłopoty wizerunkowe oraz sprzedażowe. Ten telefon po prostu musi działać dobrze. Wszystko wskazuje, że właśnie tak będzie – porządne wnętrze, dobry system oraz indukcyjne ładowanie. Nawet bateria ma odznaczać się długą pracą. Iphone X to telefon dla najbardziej wymagających osób, które kochają firmę Apple. Z pewnością wszyscy oni będą bardzo z niego zadowoleni.