6 sztuczek smartfonów, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze

6 sztuczek smartfonów, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze

Czy wiesz, że smartfony to nie tylko drogie gadżety, ale także urządzenia służące do oszczędzania pieniędzy. Niektórzy z nas używają go do dzwonienia, wysyłania wiadomości e-mail i czatowania, ale niektórzy używają go także do oszczędzania pieniędzy. Jeśli masz smartfona i chcesz oszczędzać pieniądze, musisz poznać 6 sztuczek, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, używając smartfona.

Utwórz listę życzeń

Możesz stworzyć listę życzeń swoich ulubionych rzeczy i podzielić się nią z przyjaciółmi, ale chodzi o to, że możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy w porównaniu z bezpośrednim zakupem. Możesz kupować te rzeczy w Internecie i dzielić się informacjami z przyjaciółmi, aby wszyscy znali dokładną cenę i kupowali je hurtowo.

Utwórz listę życzeń na zakupy

Zakupy ulubionych produktów są najpopularniejszą czynnością, ale i najdroższą. Dlatego stworzenie listy życzeń na zakupy to najmądrzejszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Możesz dodawać produkty do listy i udostępniać ją swoim znajomym, aby wiedzieli, ile pieniędzy wydadzą na dany produkt.

Nie przepłacaj za połączenia

Smartfony nie pozwalają na korzystanie z nieograniczonej ilości danych, więc za każde połączenie trzeba płacić. Rzecz w tym, że możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli nie będziesz wykonywać więcej niż 1 połączenie dziennie. Istnieje aplikacja o nazwie Ring Savers, w której można ustawić kwotę, jaką chce się wydać na telefon. Aplikacja podpowie Ci, jak oszczędzać pieniądze, a później otrzymasz telefon.

Ustaw minutnik na telefonie

Smartfony mają funkcję, która pozwala na ustawienie minutnika, ale większość z nas z niej nie korzysta. Musisz ustawić czas na wykonywanie połączeń, a gdy ten czas minie, musisz przełączyć aplikację. Jeśli nie ustawisz minutnika w telefonie, zawsze będziesz się spieszyć, aby odebrać połączenie, i możesz przegapić ważne rozmowy.

Korzystaj z danych, gdy jesteś w powietrzu

Dane są drogie i większość z nas z nich nie korzysta, ale można z nich korzystać, gdy jest się w powietrzu, co pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. W samolocie nie ma możliwości korzystania z danych, dlatego trzeba korzystać z sieci WiFi w samolocie. Istnieją aplikacje, które mogą działać w samolocie i umożliwiają korzystanie z planu taryfowego na transmisję danych.

Korzystaj z map

Korzystanie z Map Google jest najpopularniejszą opcją, ale jest kilka nowych aplikacji, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Jedną z najlepszych aplikacji jest Waze, za jej pomocą można znaleźć najtańszą stację benzynową lub najtańszą restaurację. Można nawet sprawdzić najszybszą trasę między dwoma miejscami.

Wnioski:

Oto najlepsze i najsprytniejsze sposoby oszczędzania pieniędzy za pomocą smartfona. Możesz je zastosować i zaoszczędzić sporo pieniędzy.